Edycja 2019

Druga rekrutacja do Akademii Szkolnych Talentów odbyła się jesienią 2019 roku i była przeprowadzona wśród dzieci pracowników Autostrady Eksploatacja i Autostrady Wielkopolskiej. Wyłoniła czworo nowych uczestników Akademii, a uroczysta inauguracja odbyła się w styczniu 2020 roku w siedzibie Kulczyk Investments. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia i wywiadami z uczestnikami drugiej edycji.

Relacja z inauguracji Akademii Szkolnych Talentów - Edycja 2019

Grudzień 2019

Podczas uroczystości, która odbyła się w siedzibie Kulczyk Investment w Warszawie, czworo nowych adeptów Akademii Szkolnych Talentów otrzymało pamiątkowe certyfikaty…

… oraz upominki od Sebastiana Kulczyka.

Uczestnikom Akademii gratulowali Dagmara Cieśla z Zarządu KI One…

… oraz Jan Jancewicz, Wiceprezes Zarządu Autostrady Eksploatacji…

… który wraz Krzysztofem Bernatowiczem, Prezesem Zarządu Autostrady Eksploatacji, życzyli wielu sukcesów nowym podopiecznym Akademii.

Edycja 2018

Pierwszy, pilotażowy nabór do Akademii Szkolnych Talentów, odbył się jesienią 2018 roku. Wzięły w nim udział dzieci pracowników Grupy CIECH z siedmiu lokalizacji w Polsce. Wystartowało w nim kilkadziesiąt dzieci, a po dwóch turach rekrutacji wybrana została finałowa „10”. Poniżej fotorelacja z uroczystej inauguracji pierwszej edycji Akademii, która odbyła się w grudniu 2018 roku w Ufficio Primo w Warszawie oraz videoreportaż z wydarzenia.

Relacja z inauguracji Akademii Szkolnych Talentów - Edycja 2018

Grudzień 2018

Uroczystość odbyła się w siedzibie CIECH S.A. w Warszawie. Podczas części oficjalnej laureaci zostali przedstawieni przez Krzysztofa Daniewskiego, prezesa Fundacji Ivy Poland oraz otrzymali specjalne certyfikaty i upominki od Grupy CIECH i Fundacji Ivy Poland.

Przyjęli również gratulacje od Jarosława Sroki z zarządu Kulczyk Investments, który m.in. podziękował rodzicom laureatów za ogromny wysiłek, jakim jest wychowanie tak zdolnej i ambitnej młodzieży.

Artur Osuchowski członek zarządu CIECH S.A. przypomniał, że edukacja i wiedza jest najcenniejszym kapitałem na całe życie.

Dodatkową niespodzianką było wręczenie symbolicznych „biletów do Oksfordu” czterem osobom które zdobyły najwyższe oceny podczas rekrutacji. Na trzydniowe zwiedzanie jednego z najsławniejszych uniwersytetów świata pojadą Szymon Balicki, Antoni Dec, Anna Tetiurka i Aleksandra Witkowska.

Laureaci zostaną objęci indywidualną opieką mentorów Fundacji Ivy Poland, która na co dzień promuje i wspiera edukację Polaków na najlepszych uniwersytetach w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Zadbają oni o jak najlepsze wykorzystanie potencjału laureatów oraz pomogą im wybrać najlepszą ścieżkę edukacyjną.

Pierwszy etap naboru trwał od 26 września do 21 października 2018 roku. Pracownicy Grupy CIECH mogli zgłaszać swoje dzieci do programu za pośrednictwem specjalnej strony internetowej. Z kilkudziesięciu zgłoszeń jury konkursu, wybrało 20 finalistów, którzy zostali zakwalifikowani do II etapu konkursu. Od 15 listopada do 1 grudnia 2018 roku uczestnicy byli oceniani na podstawie rozmów indywidualnych, które wyłoniły 10 laureatów.