Z sukcesami przebiega kolejna edycja programu dla zdolnych i ambitnych dzieci pracowników Grupy CIECH. W ramach „Akademii Szkolnych Talentów”, od grudnia 2018 r., dziesięcioro licealistów z całej Polski rozwija pod okiem konsultantów swoją wiedzę i korzysta z mentoringu edukacyjnego. Trzy najstarsze uczestniczki programu dostały już oferty studiów na najlepszych uczelniach na świecie, podczas gdy młodsi uczniowie, kontynuują naukę i rozwój pod okiem tutorów z Fundacji IVY Poland – studentów wiodących uczelni zagranicznych. W obecnej edycji uczestnicy i konsultanci spędzili już blisko 1000 godzin na wspólnych zajęciach.
Akademia Szkolnych Talentów to inicjatywa Sebastiana Kulczyka, Przewodniczącego Rady Nadzorczej CIECH S.A., która pomaga dzieciom pracowników Grupy CIECH rozwijać swoje talenty i umiejętności oraz wybrać najlepszą dla nich ścieżkę edukacyjną. W ramach programu prowadzone są indywidualne zajęcia edukacyjne, m.in. z przedmiotów ścisłych czy języków obcych, a także mentoringowe, które przygotowują podopiecznych do aplikacji na najlepsze zagraniczne uczelnie.
Trwająca edycja obfituje w liczne sukcesy zdolnej młodzieży. Dzięki możliwości wielomiesięcznej współpracy z konsultantami, a także skutecznemu mentoringowi oraz intensywnej nauce, trzy najstarsze podopieczne „Akademii Szkolnych Talentów” – a zarazem tegoroczne maturzystki – otrzymały już zaproszenia do podjęcia studiów na takich prestiżowych uczelniach, jak King’s College London, Imperial College London czy na uniwersytecie w Bristolu.
Liliana Jęziorska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, młoda naukowczyni, rozwinęła swoją wiedzę biologiczno-chemiczną na tyle, że przeprowadziła własne badania w zakresie lekooporności bakterii i zaprezentowała je środowisku naukowemu. Wraz z tutorami podszkoliła również język angielski, co zaowocowało otrzymaniem zaproszeń na prestiżowe uczelnie z Wielkiej Brytanii – m.in. King’s College London czy Imperial College London.
Anna Tetiurka, maturzystka z Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku, odbyła sesje mentoringowe i razem z konsultantami rozwijała swoje umiejętności z zakresu języka angielskiego. W ramach programu odbyła też tygodniowy wyjazd do Oxfordu na kurs językowy. Dzięki wytrwałej pracy, już teraz otrzymała oferty na studia inżynierskie na najlepszych uczelniach w Wielkiej Brytanii, w tym UCL, King’s College London, Queen Mary University of London czy Loughborough University.
Anna Radzewicz, uczennica XXVII Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie, podczas spotkań z konsultantami uczyła się matematyki i fizyki oraz tematów związanych z humanistyką. Rezultatem spotkań edukacyjnych i mentoringowych z tutorami jest otrzymanie aż czterech ofert na studia antropologiczne na najlepszych uczelniach w Wielkiej Brytanii – uniwersytetów w Bristolu, Birmingham, Durham i Edynburgu.
Pozostali uczestnicy kontynuują spotkania mentoringowe oraz zajęcia edukacyjne z konsultantami.
15-letni Antoni Dec z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Krakowie pracuje wraz z mentorami nad rozwojem języka angielskiego i francuskiego. Podczas spotkań z konsultantami przygotowuje się także do olimpiady biologicznej (chce zostać lekarzem) i egzaminu SAT, przeznaczonego dla uczniów szkół średnich w Stanach Zjednoczonych, który daje wstęp na tamtejsze uczelnie.
Szymon Balicki, 15-letni uczeń Liceum Sióstr Prezentek w Rzeszowie rozwija pod okiem konsultantów swoją wiedzę i umiejętności głównie z zakresu matematyki, informatyki, a także znajomości języka angielskiego. Wszystko po to, by w przyszłości z sukcesem zaaplikować na studia na kierunkach ścisłych w Wielkiej Brytanii i USA.
16-letnia Anastazja Lipińska ucząca się w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Żarach, podczas spotkań rozwija swoją wiedzę z zakresu prawa. Wraz z tutorami szkoli także umiejętności języka angielskiego i przygotowuje się do II etapu olimpiady prawniczej, do którego została zakwalifikowana. W przyszłości planuje podjąć naukę na uczelni w Polsce lub w Wielkiej Brytanii.
Michał Zdziarski, lat 16, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Inowrocławiu, chciałby podjąć studia informatyczne w Wielkiej Brytanii. W tym celu podczas zajęć z konsultantami pracuje nad matematyką, językiem angielskim, odbywa sesje mentoringowe oraz tworzy portfolio swoich projektów, które będzie przydatne podczas aplikacji na studia lub o pracę.
17-letni Marcel Maciejczyk, uczeń XIV Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie, podczas spotkań z konsultantami rozszerza swoją wiedzę programistyczną, szlifuje umiejętności z języka angielskiego i przygotowuje się do Olimpiady Informatycznej. Buduje także portfolio zrealizowanych samodzielnie projektów i odbywa sesje mentoringowe. Od lipca, wraz z tutorami, Marcel rozpocznie proces aplikacji na prestiżowe uczelnie z Wielkiej Brytanii.
17-letni Radosław Dawidowski, uczeń IX Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, to przyszłoroczny maturzysta. Do jego zainteresowań należą matematyka i fizyka, które rozwija z tutorami ze względu na planowane przystąpienie do egzaminu SAT. Nieustannie rozwija też umiejętności z języka angielskiego, co pomoże mu podjąć studia na kierunku zarządzanie lub ekonomia w USA lub w Wielkiej Brytanii.