Maks Bystrzycki, Jan Matczak, Oliwia Siuda oraz Julia Stanisławiak to czworo laureatów drugiej edycji Akademii Szkolnych Talentów – wyjątkowego na polskim rynku programu, powstałego z inicjatywy Sebastiana Kulczyka.
Maksymilian Bystrzycki:
Piętnastoletni licealista z Suchego Lasu, doskonale wie, co chciałby robić w przyszłości. Dziś po szkole gra w gry komputerowe, a docelowo chciałby je tworzyć. W tym celu stawia kolejne kroki w edukacji informatycznej, poznając języki programowania takie jak HTML i C++. Trenuje rekreacyjnie boks, ale marzy również o sukcesie w Olimpiadzie Informatycznej, a potem studiach zagranicznych, co przy jego szczerym zapale i zaangażowaniu, a także pomocy doświadczonych konsultantów Ivy Poland, z pewnością jest w zasięgu ręki!
Wywiad z Maksem: https://youtu.be/xtIHdEFZa3A
Jan Matczak:
Pochodzi z Głuchowa i uczy się w pierwszej klasie poznańskiego liceum im. Jana Kantego. Jego pasją jest matematyka, której pilnie się uczy, wiedząc, że pomoże mu spełnić marzenia o projektowaniu budynków. Po godzinach ćwiczy rysunek oraz składa modele samolotów i czołgów. W Londynie był już dwa razy i może to właśnie tam, jako absolwent Akademii Szkolnych Talentów, będzie studiował architekturę.
Wywiad z Jankiem: https://youtu.be/IVFM7gclvC4
Oliwia Siuda:
Najmłodsza laureatka drugiej edycji Akademii Szkolnych Talentów. Ma dopiero czternaście lat i uczy się w ósmej klasie szkoły podstawowej w Rzgowie. Od sześciu lat jest przewodniczącą samorządu uczniowskiego, a w wolnym czasie gra w siatkówkę, piłkę nożną i… w dwóch orkiestrach na saksofonie. W najbliższej przyszłości ma nadzieję kontynuować naukę w dwujęzycznym liceum o profilu ekonomicznym, a my mamy nadzieję, że za kilka lat zobaczymy Oliwię na uczelniach biznesowych takich jak LSE czy Wharton.
Wywiad z Oliwią: https://youtu.be/7_py9osfo3o
Julia Stanisławiak:
Choć ma dopiero 15 lat, to jej terminarz jest bardziej napięty niż niejednego prezesa. Julia świetnie się uczy w liceum im. Marcinkowskiego w Poznaniu i zdobywa same najlepsze oceny. Trudno w to uwierzyć, że poza nauką znajduje czas, by uczęszczać trzy razy w tygodniu na lekcję zumby, przygotowywać się do uzyskania tytułu ratownika WOPR, a także tresować swojego psa. Pasjonują ją ciało ludzkie i świat zwierząt. W przyszłości będzie służyć ludziom jako lekarz lub wesprze medycynę swoimi odkryciami prosto z biotechnologicznego laboratorium.
Wywiad z Julią: https://youtu.be/xpUEawnI7DY
———-
Nabór do II edycji Akademii Szkolnych Talentów trwał od października 2019 roku do stycznia 2020 roku. Rekrutacja była skierowana do dzieci Pracowników Autostrady Wielkopolskiej oraz Autostrady Eksploatacji. Uczestnicy programu otrzymają profesjonalną pomoc w rozwinięciu swoich talentów i umiejętności oraz wsparcie ekspertów w wyborze najlepszej ścieżki edukacyjnej. Akademia Szkolnych Talentów wystartowała w 2018 roku jako pilotażowy projekt dla dzieci pracowników Grupy CIECH. Jej pomysłodawcą jest Sebastian Kulczyk, a Partnerem Fundacja Ivy Poland, która na co dzień promuje i wspiera edukację Polaków na najlepszych uniwersytetach świata.