Niezmiernie miło nam poinformować, że pierwszy etap naboru do Akademii Szkolnych Talentów dobiegł końca. Z kilkudziesięciu zgłoszeń jury konkursu, składające się z przedstawicieli Fundacji Ivy Poland, wybrało 20 uczestników którzy zostali zakwalifikowani do II etapu konkursu.
Obecnie Fundacja Ivy Poland kontaktuje się z uczestnikami w celu poinformowania o wynikach I etapu.
Największym zainteresowaniem Program cieszył się w Inowrocławiu i Leżajsku, skąd napłynęła największa liczba zgłoszeń. Wśród kandydatów do Akademii Szkolnych Talentów najliczniej reprezentowana była młodzież w wieku 17 lat.
Uczestników czekają teraz rozmowy indywidualne, które rozpoczną się już 15 listopada i potrwają do 1 grudnia. Terminy rozmów będą ustalane indywidualnie z każdym uczestnikiem w najbliższych dniach.
Na podstawie rozmów wyłonionych zostanie 10 laureatów Programu, a pierwsza czwórka najlepiej ocenionych kandydatów zostanie zaproszona przez Fundację Ivy Poland na zwiedzanie kampusu Uniwersytetu w Oxfordzie.
Ogłoszenie ostatecznych wyników naboru do Akademii Szkolnych Talentów nastąpi na początku grudnia 2018 roku.